שיטת דמתי

גישור על-פני הבדלים
תרבותיים ואישיים דרך
מחול ותנועה

שיטת דמתי הינה שיטה אינטואיטיבית, לגישור על-פני הבדלים אישיים ותרבותיים דרך מחול ותנועה, המטפחת את יכולתו של כל אדם לגלות את האור הפנימי שלו, וכן יוצרת עולם שבו "הכל אפשרי".

שיטת דמתי יוצרה ופותחה ע"י ג׳יל ואמנון דמתי, זוג רקדנים ישראליים, היא שומעת והוא חרש, אשר מופיעים ומעבירים הופעות אינטראקטיביות וסדנאות בכל העולם, כאשר הם משתפים ומקדמים את פילוסופיית שיטת דמתי של הכלה וקבלת האחר.

שיטת דמתי מועברת דרך סדנאות, המכילות כ-10 (או כמוסכם מראש) ימי פעילויות ונסגרות עם מופע הדגמה למשפחה וחברים. המבנה היומי  מכיל כמה פעילויות, כאשר מיישמים גמישות לשנות ולהתאים לפי הצורך.


הספר "שיטת דמתי"

כולל את תפיסת העולם, הערכים, תוכנית הסדנאות ומילות הוקרה, נכתב באנגלית ובעברית.


התפתחות שיטת דמתי

שיטת דמתי נולדה בארה"ב, בין השנים 2017 -2019 כאשר יוצרי המופע "שני עולמות", ג׳יל ואמנון דמתי הוזמנו להיות אומנים אורחים במרכז למוזיקה ומחול באורנג' קאונטי (Orange County Music & Dance), בקליפורניה. בתקופה זו, תוך כדי שהם מופיעים ומעבירים את הסדנאות שלהם, נולד הרעיון לתעד את עבודתם הייחודית.

בישראל, בתחילת שנת 2020, הודות למקורות מימון פרטיים, הם העבירו סדנא של 10 ימי פעילות, בשילוב ילדים אוטיסטים עם ילדים נורמטיביים. הסדנא התקיימה דרך המועצה האזורית מנשה, בשיתוף ביה"ס "קשתות".

 

שיטת דמתי – תפיסת עולם, ערכים ואבני דרך

תפיסת העולם של שיטת דמתי מגדירה מכלול חשוב של ערכי חיים, המהווים חלק בלתי נפרד מהסדנאות וההתנהלות היום-יומית, כדוגמת: הכלה, קבלת האחר, להט, אינטואיציה, כבוד וכבוד-עצמי, בניית אמון, מתן דוגמא אישית והתייחסות שוויונית לכולם.


מילות הוקרה ו"רגעי אור"

רגעי אור הם סיפורים קצרים ומרגשים של משתתפים בסדנאות אשר גילו דברים חדשים על עצמם והביאו אותם לידי ביטוי:

שותפויות

ג׳יל ואמנון דמתי ישמחו להרחיב את השותפויות שלהם, בין אם זה עם בתי-ספר או מוסדות המעוניינים בשיתוף פעולה  וכן שותפים פיננסים (פרטיים או אחרים) המעוניינים לתמוך במטרה הנעלה שלהם.

 

הסמכה כמנחה בשיטת דמתי

למעוניינים מכל תחומי החיים לעבור הסמכה, ניתן לקבל הסמכה על-ידי תקופת חונכות בהדרכתם של ג׳יל ואמנון ועבודה משותפת איתם בסדנאות.